Dr Mauro MERLI Nowe trendy w IMPLANTOPROTETYCE
5-6 kwietnia 2019 Hotel Intercontinental WARSZAWA

SESJA Z WARSZTATEM PRAKTYCZNYM

Nowe trendy
w IMPLANTOPROTETYCE

dr Mauro Merli

Wykładowcy

Dr Mauro MERLI

Dr Mauro MERLI

Dr Mauro Merli ukończył w 1986 roku z wyróżnieniem (cum laude) studia z zakresu medycyny i chirurgii na Uniwersytecie w Bolonii, a w 1989 roku ukończył również z wyróżnieniem specjalizację z zakresu stomatologii. Jest profesorem wizytującym na Università Politecnica della Marche, autorem pracy Implant Therapy: The Integrated Treatment Plan (Leczenie Implantologiczne: Zintegrowany Plan Leczenia), a także licznych artykułów naukowych. Jest wykładowcą na wielu konferencjach i kursach, zarówno krajowych jak i międzynarodowych.

Dr Merli prowadzi wraz z bratem Aldo i siostrą Monica prywatną praktykę stomatologiczną założoną przez ich ojca Mario, która specjalizuje się w interdyscyplinarnym leczeniu trudnych przypadków klinicznych.


Dr Michał SZCZUTKOWSKI

Dr Michał SZCZUTKOWSKI

W 2001 r. ukończył studia na Oddziale Stomatologicznym Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Łodzi. Specjalizuje się w implantologii i stomatologii estetycznej a także zajmuje się protetyką, chirurgią, chirurgią periodontologiczną. Swoją wiedzę pogłębia uczestnicząc w licznych szkoleniach, kursach i konferencjach na całym świecie. Członek Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej (elitarnej organizacji zrzeszającej najlepszych stomatologów zajmujących się stomatologią estetyczną w Polsce), ITI (International Team for Implantology), założyciel Polskiego Towarzystwa Endodontycznego i Polskiego Stowarzyszenia Stomatologii Mikroskopowej. Autor części Endodoncja (2 płyty) i Protetyka (2 płyty), wchodzących w skład wydawnictwa p.t. „Program edukacyjny dla stomatologów na DVD” (wydawnictwo Forum 2008r.). Właściciel Centrum Stomatologii Estetycznej Aquarius w Bełchatowie.

MODERATOR SESJI:

Dr n. med. Adam ZIEMLEWSKI

Dr n. med. Adam ZIEMLEWSKI

Specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej i stomatologicznej. Absolwent Akademii Medycznej w Gdańsku, stypendysta Guy’s and St. Thomas’s Medical and Dental School w Londynie. Wieloletni pracownik naukowo-dydaktyczny Kliniki Chirurgii Szczękowo - Twarzowej i Stomatologicznej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Autor publikacji naukowych, wykładowca na kursach i kongresach z dziedziny implantologii stomatologicznej, chirurgii i stomatologii estetycznej w kraju i za granicą. Członek Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Implantologii Stomatologicznej oraz Polskiego Towarzystwa Chirurgii Jamy Ustnej i Szczękowo-Twarzowej. Wraz z małżonką Magdaleną prowadzi Specjalistyczną Klinikę Stomatologiczną Impladent w Gdańsku. Klinika posiada akredytację Ogólnopolskiego i Europejskiego Towarzystwa Implantologii Stomatologicznej do prowadzenia szkoleń i uzyskiwania umiejętności medycznej w zakresie implantologii stomatologicznej.